2003 yılında faaliyetlerine başlayan Durmazlar İnşaat, bugüne kadar imzasını attığı her projede “konut”u sadece mekansal bir karşılık olarak değerlendirmemiştir. 

Konut, yaşamın zorunlu bir parçasıdır. Fiziki konumdan, kullanım kolaylıklarına, sosyal olanaklardan güvenliğe konut ve konutu çevreleyen faktörler yaşamın içinde olmalıdır. Konut üretme felsefemizin en somut örnekleri şu ana kadar gerçekleştirmiş olduğumuz projelerimizde de rahatlıkla hissedilebilmektedir. 

Tarihçe
2003 yılında; herkesin gittiği yoldan gitmemek, herkesin baktığı yere bakmamak, herkesin düşündüğünü düşünmemek ve herkesin sunduğu yaşamı sunmamak idealiyle kurulan Durmazlar İnşaat ve Mimarlık...

Bu bakış açısını kurum kültürünün temeline yerleştiren; adeta düşünsel bir gelenek haline getiren Durmazlar, belki de yaşama farklı gözlerle bakan bu yaklaşımın bir yansıması olarak, hep farklı projelere imza attı.

Yapı dünyasında hep fikirsel öncülüğü hedefleyen ve yüksek mimari kriterleri gözeten Durmazlar için, değişen koşulların gerektirdiği yenilikçilik ve sürdürülebilirlik, daima fikirlerinin bir parçasıydı. Gücünü, yıllardır aynı düşünce silsilesiyle iş yapan uzman kadrosundan aldı. Değerlerinden taviz vermedi, yetinmedi, kendi beğenmeden hayata geçirmedi...

Vizyonumuz
Durmazlar İnşaat'ın vizyonu; insanlara tıpa tıp aynı konutları, benzer alışveriş merkezlerini, birbirinden kopyalanmış sosyal yaşam biçimlerini sunan günümüz inşaat sektörü hizmet anlayışından ayrışarak, Türkiye'de insanların hayatında gerçekten fark yaratan konut konseptleri üreten birkaç markadan biri olmaktır.

Misyonumuz
Bu vizyona ulaşabilmenin daima yenilikçi, rasyonel ve özgün bir bakış açısıyla gerçekleşeceğini bilen Durmazlar İnşaat'ın misyonu; geleneksel inşaatçılık kalıplarından sıyrılmış bir anlayışla, doğayı ve insan sağlığını öncelikli olarak gözeterek, hizmet verdiği insanların yaşam kalitesine yeni, fonksiyonel ve estetik değerler katmaktır.

Sizlere Değer Veriyoruz
Bu vizyon ve misyon etrafında birleşen Durmazlar İnşaat Ailesi'nin ortak kurumsal değerleri; her koşulda fikirsel öncülüğe sahip yaşam projeleri üretmek; değişen koşullara ayak uydurabilmek için kişisel ve mesleki gelişime ve etiğe büyük önem vermek; bilimsellikten taviz vermemek ve insana saygının doğaya saygı olduğunu unutmamaktır.